Kompenzácia jednostranného zaťaženia

Kompenzačné cvičenia predstavujú jednu z možností ako znižovať negatívny dopad nadmerného jednostranného záťaženia na organizmus človeka a tým eliminovať odchýlky spôsobené na pohybovom systéme. Rekreační a vrcholoví športovci sa častokrát sústredia len na objem, intenzitu resp. samotný výkon. Zabúdajú však na základné piliere, ktoré nám primárne predlžujú plnohodnotný život a to správne zapájanie svalov pri dýchaní, rozsah a silu jednotlivých svalových zreťazení a hlavne samotnú regeneráciu.

U športovcov je svalová nerovnováha spojená s menšou výkonnosťou, veľmi jednoduchou zraniteľnosťou pohybového aparátu, najmä svalov, šľachových úponov a kĺbových puzdier.

V Sportwell využívame súbor kompenzačných cvikov (mobilizačné, naťahovacie, koordinačné, balančné),  ktoré vyplývajú z Vašej každodennej aktivity, stereotypu alebo štruktúry Vašej športovej špecializácie. Ďalej biologicko-lekárske prostriedky (masáže, teplé procedúry a elektro procedúry). Ďalej psychologické prostriedky ako relaxácia a dychové cvičenia.

30-minutová konzultácia s našimi trénermi zdarma

"V Sportwell sa usilujeme o to, aby klienti len nepotláčali bolesť."

Individuálny prístup, odbornosť, komfort, partner Sportclinic

Ponúkame funkčný a kondičný tréning pod odborným vedením mentora, vybavenie fitness centra v komornejšom priestore bez množstva iných cvičiacich. Ku každému klientovi a klientke máme individuálny prístup, zostavujeme pre nich tréningový plán a vyberáme také metódy, ktoré im pomáhajú dosiahnuť ich ciele a zároveň zohľadňujú ich zdravotný stav a špecifické potreby.

 

Naše zariadenie tiež poskytuje širokú škálu služieb, vrátane diagnostiky, liečby a operatívy poranení a úrazov v partnerstve so špecializovanou klinikou Sport clinic, ktorá sa nachádza v rovnakej budove. V prípade zdravotných komplikácií tak prepájame funkčný alebo kondičný tréning s fyzioterapiou, rehabilitáciou, konzervatívnymi lekárskymi vyšetreniami, ale aj nutričným poradenstvom. Spolupráca viacerých odborníkov, koordinovaná mentorom, prispieva k vyššiemu komfortu klientov, pretože napomáha odstraňovať ich problémy, ako napríklad bolesť chrbtice, či ramena alebo zápal sedacieho nervu, koriguje nesprávne pohybové stereotypy a v neposlednom rade je prevenciou pred zranením.

Naši partneri

logo
logo