Výživa

Na to, aby telo správne fungovalo, potrebuje pestrú, vyváženú stravu, ktorá ho zásobí dostatočnou energiou a všetkými živinami. Výživa priamo ovplyvňuje zdravotný stav klientov, ich psychické nastavenie a schopnosť podávať výkony.

Vhodný energetický príjem závisí predovšetkým od toho, koľko energie klient vydá v priebehu celého dňa, vrátane tréningu alebo iného zaťaženia. Nadmerné prijímanie energie vedie k zvyšovaniu hmotnosti, čím je následne príliš zaťažovaný pohybový aparát a tiež môžu nastať komplikácie obehového systému. Pri nedostatočnom energetickom príjme v rámci výživy dochádza síce k úbytku hmotnosti, ale aj k poklesu výkonnosti, vzniku trvalej únavy, strate alebo poruche tvorby kostí, zraneniam a u žien k poruchám menštruácie.

Výživový poradca tímu SPORTWELL dokáže nastaviť energetickú hodnotu stravy a jej zloženie tak, aby zahŕňala všetky dôležité zložky výživy, čiže cukry, tuky, bielkoviny, minerály, vitamíny a stopové prvky, v správnom pomere vzhľadom na vek, pohlavie, stupeň vytrénovanosti klientov, ich celkový životný štýl a ciele – napríklad redukciu hmotnosti.

Okrem toho pomôže výživový poradca klientom určiť, ako si príjem potravy rozložiť počas dňa. Taktiež klientov poučí o vhodnom pitnom režime v priebehu tréningu, ale aj mimo neho. Nutričný poradca dokáže klientom podľa potreby odporučiť aj potravinové doplnky, ktoré im pomôžu ochrániť svaly, urýchliť regeneráciu, doplniť minerály a energiu, obmedziť ukladanie tukov alebo ochrániť organizmus proti pôsobeniu voľných radikálov.

Urobte niečo pre svoje zdravie ešte dnes!

"V Sportwell sa usilujeme o to, aby klienti len nepotláčali bolesť."

Individuálny prístup, odbornosť, komfort, partner Sportclinic

Ponúkame funkčný a kondičný tréning pod odborným vedením mentora, vybavenie fitness centra v komornejšom priestore bez množstva iných cvičiacich. Ku každému klientovi a klientke máme individuálny prístup, zostavujeme pre nich tréningový plán a vyberáme také metódy, ktoré im pomáhajú dosiahnuť ich ciele a zároveň zohľadňujú ich zdravotný stav a špecifické potreby.

 

Naše zariadenie tiež poskytuje širokú škálu služieb, vrátane diagnostiky, liečby a operatívy poranení a úrazov v partnerstve so špecializovanou klinikou Sport clinic, ktorá sa nachádza v rovnakej budove. V prípade zdravotných komplikácií tak prepájame funkčný alebo kondičný tréning s fyzioterapiou, rehabilitáciou, konzervatívnymi lekárskymi vyšetreniami, ale aj nutričným poradenstvom. Spolupráca viacerých odborníkov, koordinovaná mentorom, prispieva k vyššiemu komfortu klientov, pretože napomáha odstraňovať ich problémy, ako napríklad bolesť chrbtice, či ramena alebo zápal sedacieho nervu, koriguje nesprávne pohybové stereotypy a v neposlednom rade je prevenciou pred zranením.

Naši partneri

logo
logo