FYZIOTERAPIA

Fyzioterapia je jednou z oblastí liečebnej rehabilitácie. Mimo diagnostiky a liečby sa sústreďuje aj na prevenciu vzniku problémov pohybového a podporného aparátu.

Nesprávne držanie tela, dlhodobé nevhodné sedenie, či státie, práca v nepohodlných polohách, zlá poloha pri spaní, ale aj nadváha vedú k vzniku bolestí pohybového aparátu, ktoré znepríjemňujú život klientov.

Prostredníctvom rôznych techník a metód funkčnej diagnostiky lokomočného systému a vnútorných systémov je fyzioterapeut schopný navrhnúť klientovi program, ktorý slúži ako terapia alebo prevencia vzniku problémov a bolestí.

Fyzioterapeut tímu SPORTWELL v Bratislave Petržalke vyberá také metódy a postupy, ktoré klientom prinášajú úľavu od bolesti, prípadne plnú pohyblivosť, adekvátnu stabilitu a funkčnosť postihnutých oblastí. Učí tiež klientov predchádzať vzniku problémov tým, že im vysvetlí, ako správne držať telo, akým spôsobom zvládnuť dlhé sedenie a státie, ako upraviť ľah pri spánku, alebo ako zmeniť nevhodné pohybové stereotypy.

Prístrojová lymfodrenáž

Prístrojová lymfodrenáž je metóda, ktorá pomáha udržať rovnovážny stav lymfatického systému. Je založená na postupnej kompresii vákuových komôr smerom k lymfatickým uzlinám. Prístrojová lymfodrenáž je veľmi efektívna v kombinácii s manuálnou terapiou. Je vhodná pre bežnú populáciu, rekreačných aj profesionálnych športovcov za účelom zrýchlenia regenerácie a odplavenia nahromadených metabolitov.

Rázová terapia masážnym prístrojom

Rázová terapia masážnym prístrojom (perkusívna terapia) je mechanická terapia, ktorá pomocou vertikálnych a frekvenčných ťahov pôsobí na fascie, svalové a šľachové tkanivo. Týmito ťahmi spôsobuje neuromuskulárnu odozvu, ktorou docielime uvoľnenie od bolesti a tuhosti, zvýšenie cirkulácie krvi a rozsahu pohybu čo prispieva k celkovému zdraviu mäkkých tkanív.

Urobte niečo pre svoje zdravie ešte dnes!

"V Sportwell sa usilujeme o to, aby klienti len nepotláčali bolesť."

Individuálny prístup, odbornosť, komfort, partner Sportclinic

Ponúkame funkčný a kondičný tréning pod odborným vedením mentora, vybavenie fitness centra v komornejšom priestore bez množstva iných cvičiacich. Ku každému klientovi a klientke máme individuálny prístup, zostavujeme pre nich tréningový plán a vyberáme také metódy, ktoré im pomáhajú dosiahnuť ich ciele a zároveň zohľadňujú ich zdravotný stav a špecifické potreby.

 

Naše zariadenie tiež poskytuje širokú škálu služieb, vrátane diagnostiky, liečby a operatívy poranení a úrazov v partnerstve so špecializovanou klinikou Sport clinic, ktorá sa nachádza v rovnakej budove. V prípade zdravotných komplikácií tak prepájame funkčný alebo kondičný tréning s fyzioterapiou, rehabilitáciou, konzervatívnymi lekárskymi vyšetreniami, ale aj nutričným poradenstvom. Spolupráca viacerých odborníkov, koordinovaná mentorom, prispieva k vyššiemu komfortu klientov, pretože napomáha odstraňovať ich problémy, ako napríklad bolesť chrbtice, či ramena alebo zápal sedacieho nervu, koriguje nesprávne pohybové stereotypy a v neposlednom rade je prevenciou pred zranením.

Naši partneri

logo
logo