Sem vložte text nadpisu

FYZIOTERAPIA

Urobte niečo pre svoje zdravie ešte dnes!

Fyzioterapia je jednou z oblastí liečebnej rehabilitácie. Mimo diagnostiky a liečby sa sústreďuje aj na prevenciu vzniku problémov pohybového a podporného aparátu.

Nesprávne držanie tela, dlhodobé nevhodné sedenie, či státie, práca v nepohodlných polohách, zlá poloha pri spaní, ale aj nadváha vedú k vzniku bolestí pohybového aparátu, ktoré znepríjemňujú život klientov.

Prostredníctvom rôznych techník a metód funkčnej diagnostiky lokomočného systému a vnútorných systémov je fyzioterapeut schopný navrhnúť klientovi program, ktorý slúži ako terapia alebo prevencia vzniku problémov a bolestí.

Fyzioterapeut tímu SPORTWELL v Bratislave Petržalke vyberá také metódy a postupy, ktoré klientom prinášajú úľavu od bolesti, prípadne plnú pohyblivosť, adekvátnu stabilitu a funkčnosť postihnutých oblastí. Učí tiež klientov predchádzať vzniku problémov tým, že im vysvetlí, ako správne držať telo, akým spôsobom zvládnuť dlhé sedenie a státie, ako upraviť ľah pri spánku, alebo ako zmeniť nevhodné pohybové stereotypy.

Fyzioterapia - Bratislava Petržalka_Sportwell
Fyzioterapia - Bratislava Petržalka_Sportwell
Zdravý chrbát v Sportwell, Bratislava
Zdravý chrbát v Sportwell, Bratislava

Ďalšie procedúry

lymfodrenazne nohavice

Prístrojová lymfodrenáž

Prístrojová lymfodrenáž je metóda, ktorá pomáha udržať rovnovážny stav lymfatického systému. Je založená na postupnej kompresii vákuových komôr smerom k lymfatickým uzlinám. Prístrojová lymfodrenáž je veľmi efektívna v kombinácii s manuálnou terapiou. Je vhodná pre bežnú populáciu, rekreačných aj profesionálnych športovcov za účelom zrýchlenia regenerácie a odplavenia nahromadených metabolitov.

Rázová terapia masážnym prístrojom

Rázová terapia masážnym prístrojom (perkusívna terapia) je mechanická terapia, ktorá pomocou vertikálnych a frekvenčných ťahov pôsobí na fascie, svalové a šľachové tkanivo. Týmito ťahmi spôsobuje neuromuskulárnu odozvu, ktorou docielime uvoľnenie od bolesti a tuhosti, zvýšenie cirkulácie krvi a rozsahu pohybu čo prispieva k celkovému zdraviu mäkkých tkanív.

Rázová terapia masážnym prístrojom

"V Sportwell sa usilujeme o to, aby klienti len nepotláčali bolesť."

Individuálny prístup, odbornosť, komfort, partner Sportclinic

Ponúkame funkčný a kondičný tréning pod odborným vedením mentora, vybavenie fitness centra v komornejšom priestore bez množstva iných cvičiacich. Ku každému klientovi a klientke máme individuálny prístup, zostavujeme pre nich tréningový plán a vyberáme také metódy, ktoré im pomáhajú dosiahnuť ich ciele a zároveň zohľadňujú ich zdravotný stav a špecifické potreby.

 

Naše zariadenie tiež poskytuje širokú škálu služieb, vrátane diagnostiky, liečby a operatívy poranení a úrazov v partnerstve so špecializovanou klinikou Sport clinic, ktorá sa nachádza v rovnakej budove. V prípade zdravotných komplikácií tak prepájame funkčný alebo kondičný tréning s fyzioterapiou, rehabilitáciou, konzervatívnymi lekárskymi vyšetreniami, ale aj nutričným poradenstvom. Spolupráca viacerých odborníkov, koordinovaná mentorom, prispieva k vyššiemu komfortu klientov, pretože napomáha odstraňovať ich problémy, ako napríklad bolesť chrbtice, či ramena alebo zápal sedacieho nervu, koriguje nesprávne pohybové stereotypy a v neposlednom rade je prevenciou pred zranením.

Naši partneri

logo
logo