Terapia bankovaním je technika tradičnej čínskej medicíny, ktorá sa používa už tisícky rokov ako vysoko účinná liečba pre množstvo rôznych problémov, vrátane kostrovo-svalových ochorení. V súčasnej dobe je možné pozorovať mimoriadny prínos terapie bankovaním v klinickom prostredí aj mimo neho. Vyhľadávajú ho muži aj ženy, starí aj mladí.

Ako bankovanie funguje? Ide o silu sania, ktorá vzniká zavedením plameňa do banky, alebo tak, že z banky ručne vysajeme vzduch. Cieľom je vytvoriť riadené vákuum, ktorého výsledkom je, že koža a fascie sa nadvihnú a sú silou tlačené proti atmosférickej príťažlivosti do banky a výsledkom je miestna myofasciálna dekompresia.

Prínos terapie pre kožu: pokiaľ chceme dosiahnuť dobrú výživu a omladnutie kože, masáž bankami je asi najúčinnejšia dostupná prírodná metóda.

Prínos terapie pre fascie a svaly: ako priamy dôsledok tejto aplikácie sa povzbudzuje tok krvi bohatej na kyslík do svalového tkaniva a okolitej fascie. Výsledkom je zlepšená svalová flexibilita a výživa svalov vďaka energii, ktorá sa nahrnie do miesta liečby.

Prínos terapie pre obehový systém: akákoľvek sila bankovania podporuje cirkuláciu krvi rozšírením a uvoľnením cievneho systému. To pomáha vyživovať a uvoľňovať svalové tkanivá, čo pomáha pri činnosti svalov a zvládaní bolesti (najmä keď liečime bolesť svalov, stuhnutosť, artrózu…).

Prínos terapie pre imunitný systém: priamym dôsledkom zvýšenej mikrocirkulácie je, že sa posilní a zlepší aj lymfatický systém. Jeho vyššia aktivita potom jednoznačne spôsobí zlepšené lymfatické odvodnenie a odstránenie odpadových látok a tým sa posilňuje celý imunitný systém.

– Terapia bankovaním podporuje mikrocirkuláciu krvi
– Prospieva lymfatickému systému
– Aplikácia baniek stimuluje fibroblasty, ktoré tvoria kolagén a elastín
– Banky pomáhajú uvoľniť unavené svaly a pomáhajú v procese regenerácie

Možné vedľajšie účinky
– stopy, alebo modriny pretrvávajúce až 3 týždne
– dočasná malátnosť, pocit závratu, alebo žalúdočná nevoľnosť po terapii

Kontraindikácie
– srdcové komplikácie vrátane operácie srdca
– zvýšený stav úzkosti, depresie, alebo panické ataky
– zvýšená teplota
– zápaly kože
– dehydratácia, alebo dlhodobá hnačka
– rakovina lymfatického systému
– zápaly orgánov, alebo ich perforácia (napr. žalúdočné vredy, vred dvanástnika)
– dlhodobé zápaly ako trombóza, alebo zápal žíl
– nádorové ochorenia
– poruchy zrážanlivosti krvi ako anémia, hemofília
– hlboká trombóza žíl
– deti mladšie ako 4 roky

Vyhýbame sa bankovaniu v oblasti kŕčových žíl, na mieste nedávneho zranenia (ako zlomeniny, rezné
rany, alebo popáleniny), v oblasti krvácajúcich rán a materských znamienok.

Prečo práve my

Komplexnosť

Pri riešení vašich problémov je častokrát nevyhnutná spolupráca odborníkov v oblasti fyzioterapie, trénerstva a výživy. Táto kooperácia je u nás samozrejmosťou.

Individualizácia

Skúsenosti hovoria, že základom je individuálny prístup. Pretože cvičiť a „cvičiť“ môže byť vo finále obrovský rozdiel.

Skúsenosti

Po rokoch štúdií a práce vo fitnescentrách máme jasnú predstavu, ako by malo vyzerať miesto, kde ľuďom efektívne pomáhame.

Ak neviete, ktorá z ponúkaných služieb je pre vás tá správna, poradíme vám.

Pred tým ako začnete

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Naši partneri