Reflexná masáž chrbta/chodidiel - Technika reflexnej masáže je odvodená z klasickej masáže a líši sa tým, že nepôsobíme priamo na postihnuté tkanivo/orgán, ale na oblasť kde sa porucha daného tkaniva alebo orgánu reflexne prejavila. Z toho dôvodu môže byť aplikovaná aj v prípade podpory regeneračných procesov v rámci hojenia po úraze či operačnom výkone.

Masáž vyvoláva v tele celkovú, miestnu alebo vzdialenú reakciu. Ide o procesy, ktoré sa prostredníctvom reflexného oblúku odohrávajú až na úrovni miešnej kôry.

Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Pri masáži sa dráždia receptory, ktorých signál po spracovaní v CNS vyvoláva reflexne spätné reakcie na koži, podkoží, svaloch alebo v orgánoch.  Pri reflexnej masáži sa používa súbor špeciálnych techník a hmatov, ktoré volí fyzioterapeut podľa aktuálneho stavu klienta.

Reflexná masáž chodidiel využíva poznatkov, že všetky nervové zakončenia ľudského tela tvoria reflexné zóny na chodidle. Ošetrením bodov na chodidle je pri masáži možné  vyšetriť a ošetriť svaly, kĺby alebo vnútorné orgány celého tela.

Indikácie reflexnej masáže

 

  • Pooperačné a poúrazové stavy

 

  • Funkčné, degeneratívne a niektoré chronické reumatické choroby chrbtice a kĺbov (funkčné poruchy chrbtice, spondylartritídy, stavy po diskopatiách, cervikálna migréna, cervikokraniálny, cervikobrachiálny a lumboischiadický
    syndróm, reumatoidná artritída)

 

  • Funkčné a chronické ochorenia vnútorných orgánov (napr. stavy po infarkte myokardu, operáciách srdca, po zápale alebo operáciách pľúc, spastická bronchitída, asthma bronchiale pokojové štádium bez záchvatov, pri poruchách sekrécie žalúdočných štiav bez organických príčin, pri chronickej gastritíde, vredové choroby a po operáciách žalúdka a dvanástnika, hrubého čreva, žlčníka, močových ciest, po gynekologických operáciách, sekundárna amenorea, zápal močového mechúra, prostaty)

 

  • Cievne choroby (funkčné poruchy prekrvenia, artérioskleróza, lymfostáza a zmeny pri dne, diabetes mellitus)

 

  • Vegetatívne a endokrinné dysregulácie
Ak neviete, ktorá z ponúkaných služieb je pre vás tá správna, poradíme vám.

Naši partneri