Masáže

Masáž v kombinácii s cvičením pomáha pri chronickej bolesti a regenerácii organizmu.

Predstavuje pôsobenie na telo (cieľové tkanivá ako koža, svaly, šľachy, väzy, kĺby, atď.) a manipuláciu s telom pomocou tlakov za účelom terapeutickým, či  prevencie proti zdravotným ťažkostiam, stimuluje imunitný systém zvýšením lymfocytov periférnej krvi. Fyzický tlak, vibrácie alebo iné formy aplikácie zmierňujú myofasciálnu bolesť a podporujú transport metabolitov v tkanivách. Vykonáva sa ručne alebo pomocou mechanických pomôcok, olejom prípadne bez.

Klasickou masážou sa uvoľňujú stuhnuté a namáhané svaly, dráždia nervové zakončenia, dochádza k tvorbe endorfínov v mozgu a tým dochádza k prekrveniu a rýchlejšej regenerácii tela.

Športová masáž je prispôsobená pre športovcov a osoby, ktoré podávajú zložitejšie fyzické výkony, ponúka uvoľnenie po náročnej fyzickej záťaži a dôležitú prevenciu úrazov.

Reflexná masáž je založená na princípoch reflexov a reflexných dráh, ktoré sú prepojené s každým orgánom, žľazou, respektíve s každou časťou tela.

Pri Bankovaní  (podtlakovej masáži) sa používajú nádobky, sklenené alebo plastové, ktoré vyvíjajú podtlak na kožu a podkožie. Pôsobia priamo na myofasciálny systém, nepriamo cez jednotlivé reflexné zóny na príslušné orgány.

Manuálna lymfodrenáž  podporuje tok lymfy, ktorá odvádza z tela odpadové látky, zvyšuje imunitu, odstraňuje posttraumatické opuchy a ovplyvňuje proces jazvenia.

V reflexológii je aplikovaný fyzický tlak na akupunktúrne body, ktoré sú uložené v rukách a nohách rukou, lakťom alebo s rôznymi pomôckami.

Trigger point terapia – ide o vyradenie bodov, ktoré môžu spôsobovať lokálnu bolesť ako napr. bolesti hlavy alebo iných častí tela. uvoľňuje svalové napätie a obnovuje správny cievny a lymfatický tok.

Masér tímu Sportwell v Bratislave Petržalke diagnostikou odporučí masážnu techniku, ktorá okamžite prispieva k úľave od bolesti a zlepšeniu nielen fyzického stavu ale aj psychického rozpoloženia klienta.

Urobte niečo pre svoje zdravie ešte dnes!

"V Sportwell sa usilujeme o to, aby klienti len nepotláčali bolesť."

Individuálny prístup, odbornosť, komfort, partner Sportclinic

Ponúkame funkčný a kondičný tréning pod odborným vedením mentora, vybavenie fitness centra v komornejšom priestore bez množstva iných cvičiacich. Ku každému klientovi a klientke máme individuálny prístup, zostavujeme pre nich tréningový plán a vyberáme také metódy, ktoré im pomáhajú dosiahnuť ich ciele a zároveň zohľadňujú ich zdravotný stav a špecifické potreby.

 

Naše zariadenie tiež poskytuje širokú škálu služieb, vrátane diagnostiky, liečby a operatívy poranení a úrazov v partnerstve so špecializovanou klinikou Sport clinic, ktorá sa nachádza v rovnakej budove. V prípade zdravotných komplikácií tak prepájame funkčný alebo kondičný tréning s fyzioterapiou, rehabilitáciou, konzervatívnymi lekárskymi vyšetreniami, ale aj nutričným poradenstvom. Spolupráca viacerých odborníkov, koordinovaná mentorom, prispieva k vyššiemu komfortu klientov, pretože napomáha odstraňovať ich problémy, ako napríklad bolesť chrbtice, či ramena alebo zápal sedacieho nervu, koriguje nesprávne pohybové stereotypy a v neposlednom rade je prevenciou pred zranením.

Naši partneri

logo
logo