Rehabilitácia

Rehabilitácia má za cieľ urýchliť a podporiť liečbu poúrazových stavov, ako aj chronických ochorení pohybového aparátu, ktoré vznikajú následkom životného štýlu alebo jednostranným zaťažením nielen pri športe. Liečebné prostriedky určuje lekár alebo fyzioterapeut na základe konkrétnej diagnózy a rozsahu postihnutia.

Bolesť chrbtice je problémom, ktorý trápi veľkú časť dospelej populácie. Bolesti krčnej a driekovej chrbtice negatívne ovplyvňujú postavenie horných a dolných končatín. S prehlbovaním nesprávnych pohybových vzorov spôsobené jednostranným zaťažením úzko súvisia aj bolesti bedra, ramena, lakťa alebo členku.

Popri ochoreniach spôsobených nesprávnymi pohybovými návykmi sú bolesti tiež výsledkom rôznych akútnych poranení, ktoré veľakrát vznikajú aj pri športovej činnosti. Úrazy sa stávajú tak kvôli vonkajším (priamy náraz), ako aj vnútorným príčinám (príliš veľké napätie v svale alebo v šľache). Medzi tie najrozšírenejšie patrí pomliaždenie, natiahnutie alebo natrhnutie svalov, vyvrtnutie kolena a vykĺbenie ramenného kĺbu.

Súčasťou rehabilitácie je pohybová terapia, ktorú vykonáva fyzioterapeut tímu Sportwell, ktorý aktívne spolupracuje a koriguje pacienta počas terapie. Môže ísť o aktívne alebo pasívne pohyby, korekciu dýchania, relaxáciu a kondičný tréning. Telesné cvičenie je navrhnuté tak, aby viedlo k zlepšeniu zdravotného stavu klientov, čo prispieva k vyššej kvalite ich života.

Urobte niečo pre svoje zdravie ešte dnes!

"V Sportwell sa usilujeme o to, aby klienti len nepotláčali bolesť."

Individuálny prístup, odbornosť, komfort, partner Sportclinic

Ponúkame funkčný a kondičný tréning pod odborným vedením mentora, vybavenie fitness centra v komornejšom priestore bez množstva iných cvičiacich. Ku každému klientovi a klientke máme individuálny prístup, zostavujeme pre nich tréningový plán a vyberáme také metódy, ktoré im pomáhajú dosiahnuť ich ciele a zároveň zohľadňujú ich zdravotný stav a špecifické potreby.

 

Naše zariadenie tiež poskytuje širokú škálu služieb, vrátane diagnostiky, liečby a operatívy poranení a úrazov v partnerstve so špecializovanou klinikou Sport clinic, ktorá sa nachádza v rovnakej budove. V prípade zdravotných komplikácií tak prepájame funkčný alebo kondičný tréning s fyzioterapiou, rehabilitáciou, konzervatívnymi lekárskymi vyšetreniami, ale aj nutričným poradenstvom. Spolupráca viacerých odborníkov, koordinovaná mentorom, prispieva k vyššiemu komfortu klientov, pretože napomáha odstraňovať ich problémy, ako napríklad bolesť chrbtice, či ramena alebo zápal sedacieho nervu, koriguje nesprávne pohybové stereotypy a v neposlednom rade je prevenciou pred zranením.

Naši partneri

logo
logo