Správne pohybové návyky nás ovplyvňujú počas celého života už od narodenia. Včasnou diagnostikou vieme predchádzať prípadným defektom pohybového aparátu u detí.

Motorický vývoj detí je najefektívnejšie ovplyvniteľný do konca prvého roka života. Preto je dôležité podchytiť prípadné odchýlky čo najskôr, ideálne do troch mesiacov bábätka. Ak už je Vaše dieťa staršie, stále s tým vieme bez problémov pracovať.

AKO VYZERÁ TERAPIA S DEŤMI?

Samozrejme, priebeh terapie sa líši od veku dieťaťa a daného problému s ktorým sa pracuje. Vždy je priebeh individuálny a prispôsobený potrebám dieťaťa.
OD AKÉHO VEKU JE VHODNÉ NAVŠTÍVIŤ FYZIOTERAPEUTA?
Fyzioterapia detí je zameraná na batoľatá od 0+. Avšak v SportWell sa venujeme deťom starším ako 4 roky. 

AKÝ JE PRIEBEH CVIČENIA S DEŤMI?

Terapie s fyzioterapeutom nie sú zamerané len na riešenie akútneho problému ale aj na prevenciu. Pod vedením fyzioterapeuta sa naučíte ako správne manipulovať s Vašim dieťaťom aj v domácom prostredí. Ako správne s ním precvičovať dané cviky. Naučiť sa správne cvičiť s dieťatkom prináša v domácom prostredí aj mnoho zábavy.

Terapie sa vedú zábavnou ale samozrejme odbornou formou tak aby sme zaujali pozornosť dieťaťa. Dĺžka terapie je štandardne pól hodinu až hodinu avšak prispôsobuje sa schopnosti aktuálnej pozornosti dieťaťa. Terapia prebieha za prítomnosti rodiča a fyzioterapeut vedie aktívne hodinu aj s rodičom aby následne vedel s dieťaťom pracovať v domácom prostredí.

AKÉ DIAGNÓZY V SPORTWELL ČASTO RIEŠIME?

Keďže v SportWell vysokú dôležitosť a maximálnu pozornosť kladieme na prevenciu, venujeme sa tiež preventívnym kontrolám psychomotorického vývoja detí. Rodičov vedieme k správnej manipulácii s deťmi a motivujeme ich k správnemu každodennému pohybu. 

U detí v predškolskom veku riešime terapiu plochonožia, časté valgózne členky alebo nesprávne držanie tela. Aj v prípade, že je vaše dieťa po úraze alebo operácii, nebojte sa obrátiť na fyzioterapeuta.

V detskej fyzioterapií využívame dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu (DNS). DNS je  neurofyziologická metóda vychádzajúca z cvičenia pohybových funkcií vo vývojových polohách

 

Včasná diagnostika pohybového aparátu u detí je kľúčová pre ďalší vývoj. Pomocou fyzioterapie u detí vieme riešiť mnohé problémy motorického vývoja.

 

NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ!

Kontakt

Napíšte nám

V prípade záujmu alebo akýchkoľvek otázok nám neváhajte napísať.

Meno je povinné

Priezvisko je povinné

E-mail uveďte v tvare meno@server.sk

Pole je povinné

Niečo sa pokazilo

Ďakujeme za vašu správu. Bola odoslaná.

Naši partneri