Pomocou fyzioterapie vieme predchádzať problémom a odchýlkam hlavne u malých detí. A to dokonca od narodenia.

Možno si viacerí primárne spájate fyzioterapiu ako pomoc pre ubolené dospelé telo. Pomocou nej však vieme predchádzať problémom a odchýlkam aj u zdravých ľudí a výrazným spôsobom u malých detí. Dokonca od narodenia.

Motorický vývoj detí je najefektívnejšie ovplyvniteľný do konca prvého roka života. Preto je dôležité podchytiť prípadné odchýlky čo najskôr, ideálne do troch mesiacov bábätka. Nezľaknite sa, ak už je vaše dieťa staršie, dá sa s tým pracovať.

Aké diagnózy riešime vo fyzioterapii pre deti?

Venujeme sa rôznym diagnózam, napríklad: Torticollis, svalová hypotónia a svalová hypertónia, oneskorený psychomotorický vývoj, diastáza, umbilikárna hernia a iné. Venujeme sa tiež preventívnym kontrolám psychomotorického vývoja, rodičov vedieme k správnej manipulácii s novorodencom a batoľaťom. U detí v predškolskom veku riešime fyzioterapiu plochonožia, časté valgózne členky alebo nesprávne držanie tela. Aj v prípade, že je vaše dieťa po úraze alebo operácii, nebojte sa obrátiť na fyzioterapeuta.

V detskej fyzioterapii využívame
– reflexnú terapiu podľa Vojtu – známu tiež ako Vojtova metóda. Jej cieľom je aktivácia svalov, ktoré pre poruchy v centrálnej nervovej sústave nefungujú.
– prvky Bobath konceptu. Je to neurovývojová terapia, ktorá sa používa najčastejšie pri liečbe detskej mozgovej obrne.
– dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu (DNS), čo je neurofyziologická metóda vychádzajúca z cvičenia pohybových funkcií vo vývojových polohách.
– akrálnu koaktivačnú terapiu (ACT), ktorá sa zameriava na stabilizáciu svalových partií s posilnením hĺbkového svalstva na končatinách a trupe.

Pomocou fyzioterapie teda vieme riešiť mnohé problémy motorického vývoja. A u nás v Sportwell pracujeme s drobcami od 0 do 18 rokov. 

Napíšte nám

V prípade záujmu alebo akýchkoľvek otázok nám neváhajte napísať.

Meno je povinné

Priezvisko je povinné

E-mail uveďte v tvare meno@server.sk

Pole je povinné

Niečo sa pokazilo

Ďakujeme za vašu správu. Bola odoslaná.

Naši partneri